مرصاد نیوز 14:30 - 1401/08/29

کاشت ۱۶۰۰ اصله درخت میوه در پارک های کرمانشاه

مرصاد نیوز: رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از کاشت ۱۶۰۰ اصله درخت میوه در پارک های کرمانشاه خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، کم تنوعی در فضای سبز شهری کرمانشاه همیشه محل بحثِ فعالانِ حوزه شهری بوده که اینچنین کلان‌شهری وسیع با کمترین تنوع در پوشش گیاهی است.

فرامرز رحمتی زاده در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: فضای سبز شهری بخشی از فضاهای باز شهری است که در عرصه‌های طبیعی یا مصنوعی آن تحت استقرار درختان، گل‌ها، چمن‌ها و سایر گیاهان طبق ضوابط برای بهبود شرایط زیستی و رفاهی شهروندان مورد استفاده قرار می گیرد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه افزود: پیگیری کاشت درختان میوه به دلیل ثمرات آن توسط این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه کاشت این درختان در فضای پارک ها و در سطح منازل کار در حال پیگیری است، خاطرنشان کرد: از اواخر سال گذشته تا اوایل امسال حدود دو هزار نهال تحویل منازل کرمانشاهیان شده است.

رحمتی زاده با اشاره به اینکه در حال حاضر حدود 1600 اصله درخت میوه در سطح پارک های شهر کرمانشاه کاشته شده است، تصریح کرد: اگر درختی از درختان غیرمثمر در سطح پارکها از بین برود به جای آن درخت میوه کاشته می شود.

وی با بیان اینکه کاشت درختان مثمر نیاز به کار کارشناسی دارد، افزود: کاشت درختانی در دستور کار قرار دارد که با آب و هوای کرمانشاه سازگار باشد که از جمله آن می توان به سیب، گردو و گیلاس اشاره کرد.

این مسئول گفت: همچنین کاشت خرمالو و آلوسبز هم در کرمانشاه خوب جواب داده و این دو درخت هم جزو درختان های کاشت شده در سطح پارک ها هستند.

رحمتی زاده با بیان اینکه با کاشت و تکثیر درختان مثمر توسط شهرداری و سایر سازمان‌ها، اکوسیستم و زنجیره‌ غذایی طبیعت زنده می شود، خاطرنشان کرد: ده‌ها نوع درخت مثمر داریم که آفت نداشته، مصرف آب بسیار کمی نیز دارند و تکثیر آن‌ها نیز بسیار آسان‌تر از کاج و... هستند این درختان شامل درختانی مانند انجیر، سنجد، توت، شاتوت، آلوچه، بادام، خرمالو،… می‌باشد.