مرصاد نیوز 10:00 - 1401/09/02
رئیس پلیس راه استان کرمانشاه خبر داد:

80 تیم پلیس‌راه آماده گشت‌های زمستانه در کرمانشاه

مرصاد نیوز: رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: در ایام اجرای طرح زمستانه حدوداً 80 تیم گشت بصورت آشکار و نامحسوس در سطح راههای استان حضور فعال دارند.

سرهنگ کیخسرو دستغیب در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: طرح زمستانه پلیس راه و دستگاه‌های امدادرسان در استانهای برفگیر همچون استان کرمانشاه از 20 آذر ماه شروع می شود و تا 20 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: مأموران پلیس راه در این مدت در گردنه های برفگیر از جمله "بیدسرخ" در کنگاور، "مله ماس" در سنقر ، گردنه "قلاجه" در گیلانغرب، مرصاد در جاده اسلام آبادغرب، سرمیل در سرپلذهاب، پلنگانه و شمشیر در محور روانسر به پاوه و سایر گردنه های برفگیر مستقر می شوند.

وی با اشاره به اینکه تیم های گشتی بصورت روزانه و خصوصاً در زمان بارش برف حضور دارند، گفت: در ایام اجرای طرح زمستانه حدوداً 80 تیم گشت بصورت آشکار و نامحسوس در سطح راههای استان حضور فعال دارند.

سرهنگ دستغیب افزود: تعداد 14 راهدارخانه در سطح استان دارای تجهیزات ماشین آلات و ذخیره نمک و ماسه در انبار‌ها برای خدمات رسانی بهتر به مردم هستند.

وی جلوگیری از انسداد راه و تسهیل در عبور و مرور و همچنین امدادرسانی به موقع به هموطنان را از اهداف طرح زمستانی پلیس راه اعلام کرد و افزود: عامل اصلی تصادفات در زمستان، سرعت و انحراف به چپ خودرو‌ها در پی لغزندگی جاده‌ها است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: تلاش می‌شود با همکاری دستگاه‌های مختلف از جمله پایگاههای هلال احمر کمترین مشکل در حوزه ترافیک در جاده‌های استان رخ دهد.

وی با اعلام اينكه، پليس از تردد خودروهای فاقد زنجير چرخ جلوگيری می کند، گفت: رانندگان در هنگام سفر لوازم ايمنی خودرو را كنترل کرده و از سالم بودن بخاری، لاستيک ها و ساير موارد فنی آن مطمئن شوند.