مرصاد نیوز 07:40 - 1401/09/06
مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی کرمانشاه خبرداد؛

تخصیص 26 میلیارد تومان برای بهسازی سینماهای کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی استان کرمانشاه از تخصیص 26 میلیارد تومان برای بهسازی سینماهای استان خبر داد.

علی صفدری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با توجه به اهمیت بخش‌ هنر در جامعه و به‌ویژه سینما، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بازه‌های زمانی مختلف دیدارهایی با اهالی هنر و به‌ویژه اصحاب سینما داشته‌ و بر لزوم تقویت ارزش‌های دینی و ملی در آثار سینمایی تأکید کرده‌اند.

وی  با بیان اینکه سینماهای فرهنگ، آزادی، بیستون و پاز در مرکز استان فعال هستند، گفت: در شهرستانهای استان کرمانشاه سینمای فعال نداریم، امسال در سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه معاون وزیر فرهنگ و ارشاداسلامی در دیدار با استاندار یک تفاهم نامه ای بین سازمان سینمایی کشور و استانداری منعقد شد که در این تفاهمنامه 26 میلیارد تومان برای بهسازی سینماها به کرمانشاه بودجه یکساله اختصاص داده شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه ساخت سینما هزینه هنگفتی دارد، تصریح کرد: در شهرستانها مجتمع هایی وجود دارند یا ساختمانهای نیمه کاره ای که رها شده اند می توان از ظرفیت آنها استفاده کرده و با تجهیز امکانات به سینما تبدیل شوند.

وی با بیان اینکه مجتمع‌های سینمایی نقش بسزایی در ارتقای فرهنگ جمعی و شهروندی و پویایی و زنده‌سازی جامعه ایفا می‌کنند، تصریح کرد: به نتیجه رسیدن این کار منوط به استقبال مردم و همکاری بخش خصوصی است که خدمات و امکانات آن‌ها در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

صفدری  با اشاره به اینکه سینما امروز یک رسانه‌ مهم و اثرگذار و در عین حال پرمخاطب و پربحث بوده که علاوه بر بعد هنری خود، در فرهنگ‌سازی و تأثیرگذاری بر فرهنگ جوامع نیز نقش بسزایی دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به نقش حمایتی و سیاستگذاری اداره ارشاد تلاشمان این است که زیرساخت‌های سینمایی استان را توسعه دهیم تا بیش از پیش زمینه حضور مردم در سالن‌های سینمایی فراهم شود.

 

انتهای پیام/