مرصاد نیوز 09:20 - 1401/09/07
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن کرمانشاه عنوان کرد:

ثبت‌نام 2300 متقاضی وام مسکن روستایی در کرمانشاه

مرصاد نیوز: معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه، گفت: تاکنون ۲ هزار و 300 متقاضی برای دریافت تسهیلات مقاوم سازی منازل مسکونی روستایی در بانکهای عامل پرونده تشکیل داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد،  یکی از مهمترین نیازهای توسعه روستایی، مسکن روستایی است. احداث مسکن مقاوم روستایی و تأمین مسکن متناسب با نیاز روستاییان اغلب از عناصر مهم برنامه¬ های مختلف توسعه بوده که در سالهای اخیر سیاست وام مسکن روستایی اجرا و دولت از طریق وام مسکن اقدام به حمایت از نوسازی و مقاوم سازی مسکن روستایی کرده است.

فرهاد فقیهی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به اینکه در سطح استان کرمانشاه  بیش از 108 و 700 واحد مسکونی روستایی وجود دارد، گفت: در حوزه عمران روستایی و همین طور نوسازی و مقاوم سازی بناهای روستایی اقدام های بسیار چشمگیری صورت گرفته است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه، سهمیه استان را برای پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی را ۳ هزار واحد اعلام کرد و اظهار داشت: تاکنون برای بیش از ۲ هزار و 300 متقاضی در این خصوص پرونده تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه پرونده هزار نفر متقاضی به بانکهای عامل معرفی شده، افزود: تسهیلات مسکن روستایی با سود ۵ درصد و زمان بازپرداخت ۲۰ ساله به استان ابلاغ شده است.

فقیهی با بیان اینکه بیشترین واحدهای روستایی در شهرستانهای کرمانشاه، سنقر و اسلام آبادغرب هستند، تصریح کرد: بیشترین متقاضی مربوط به کرمانشاه بوده با 800 سهمیه در قالب 750 روستا است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن استان کرمانشاه با بیان اینکه سهمیه استان کرمانشاه 3 هزار واحد است، خاطرنشان کرد: در صورت وجود بالا رفتن متقاضی امکان افزایش سهمیه وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه 9 بانک عامل برای اعطای تسهیلات معرفی شده، گفت: در استان کرمانشاه فعلا با توجه به ابلاغ صورت گرفته، تنها 4 بانک ارائه خدمات می دهند.