مرصاد نیوز 08:50 - 1401/09/10
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه خبر داد؛

آمادگی 5 گرمخانه‌ در کرمانشاه برای پذیرش بی‌خانمان‌ها

مرصاد نیوز: مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از فعالیت 5 گرمخانه یا سرپناه در سطح استان کرمانشاه خبر داد و گفت: فعالیت آنها در فصل زمستان از ساعت ۱۸ عصر تا ۸ صبح است.

فرحناز محمدی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، از فعالیت 5 گرمخانه یا سرپناه در سطح استان کرمانشاه خبر داد و اظهار داشت: این سرپناه ها در طول سال آماده پذیرش افراد بی خانمان می باشد و فعالیت آنها در فصل زمستان از ساعت ۱۸ عصر تا ۸ صبح است.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه پذیرش گرمخانه های استان حدود 230 نفر است، افزود: در این گرمخانه ها علاوه بر توزیع یک وعده غذای گرم و صبحانه خدماتی همچون امکان استحمام، توزیع بسته های بهداشتی و ماسک نیز ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه در شهر کرمانشاه 3 گرمخانه فعال است، گفت: ظرفیت هر کدام 40 نفر است، اما یکی از گرمخانه ها با توجه به اینکه در مرکزیت شهر قرار گرفته و تعداد مراجعه کنندگان بیشتر است ظرفیت آن به 80 نفر افزایش پیدا کرده است.

محمدی با بیان اینکه سه مورد از گرمخانه در شهرستان کرمانشاه و ۲ مورد دیگر در شهرستان‌های کنگاور و اسلام آبادغرب دایر است تصریح کرد: سرپناه و مراکز گرمخانه‌ای به صورت تفکیک شده زنانه و مردانه بوده که در شهر کرمانشاه یک مرکز زنانه و ۲ مرکز مردانه برای مراجعه کننده‌ها در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت گرمخانه‌ها در تمام طول سال به طور مستمر بوده و تنها مرکز گرمخانه‌ای واقع در شهرستان سرپل‌ذهاب تنها در فصول سرد سال فعالیت دارد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: مردم در صورت مشاهده افراد بی خانمان یا کارتن خواب می توانند با شماره ۱۲۳ اورژانس اجتماعی تماس بگیرند.