مرصاد نیوز 14:52 - 1401/09/10
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه مطرح کرد؛

واریز مرحله نخست تعرفه گذاری خدمات پرستاری تا هفته آینده به حساب پرستاران کرمانشاهی

مرصاد نیوز: رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۲۶ میلیارد تومان به عنوان مرحله نخست تعرفه گذاری خدمات پرستاری به بیمارستان ها پرداخت شده که تا روز شنبه به حساب همه پرستاران واریز خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، دکتر قباد محمدی امروز پنج شنبه در آیین تجلیل از پرستاران که در دانشکده پزشکی برگزار شد، اظهار داشت: شغل پرستاری بسیار باکرامت و ارزشمند است و ارزش والای مقام پرستاری موجب شده این قشر همواره نزد مردم محترم باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با برشمردن ویژگی ها و جایگاه پرستاران افزود: پرستاری جایگاه ارزشمندی است که سراسر محبت و مهربانی است و بیمارانی که در منزل قادر به نگهداری از آنها نیستند و یا در زمان شیوع کرونا ترس موحب شده بود از بیماران نگهداری نشود، پرستاران با محبت و مهربانی از آنها مراقبت می کردند.

این مسئول عنوان داشت: در دین مبین اسلام هم پرستاران جایگاه و شانی والا دارند و خداوند متعال به آنها نگاهی خاص داشته که برای این شغل برگزیده شدند و در پیشگاه الهی پرستاران اجر ویژه ای دارند.

محمدی با بیان اینکه در دین اسلام همواره بر بزرگی شغل پرستاری تاکید شده است، ادامه داد: اگر فرهنگ

و جهاد حسینی را احیاگر دین اسلام میدانیم بی شک بخش بزرگی از آن مرهون فداکاری ها و از خودگذشتگی های حضرت زینب(س) در جهت تبیین و احیاگری دین اسلام است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطر نشان کرد: در دولت مردمی آیت الله رییسی توجه ویژه ای به پرستاران شده است و تعرفه گذاری خدمات پرستاری که در سال ۸۶ به تصویب رسیده بود و اجرای آن به دلیل پیچیدگی ها و عدم تامین مالی بر روی زمین مانده بود در این دولت و  طی دو ماه گذشته به اجرا درآمد.

این مسئول ابراز داشت: در راستای اجرای این طرح ۲۶ میلیارد تومان طی دو روز گذشته به حساب بیمارستان ها واریز شده که برخی از آنها به پرستاران پرداخت و برخی دیگر نیز تا روز شنبه به حساب پرستاران واریز خواهند کرد که این مبلغ مربوط به سه ماهه اول امسال است و پرداخت سایر ماه ها نیز در دستور مار قرار دارد.

دکتر محمدی با تاکید بر لزوم توجه ویژه مسئولان به این قشر خاطر نشان کرد: حق جامعه پرستاری بیش از اینهاست و با توجه به کار سختی که دارند باید رفع مشکلات آنها در دستور کار باشد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: جامعه ما به سمت پیری می رود و به مرور نیاز به تخت های بیمارستانی افزایش می یابد و به تبع نیازمند پرستاران بیشتری هستیم و اگر تعداد و سرعت تربیت پرستاران متوازن نباشد، در آینده با مشکل رو به رو خواهیم بود.

این مسئول ادامه داد: تعداد فارغ التحصیلان سالانه رشته پرستاری افزایش داشته و طی امسال حدود ۳۰ نفر در این رشته بیشتر در دانشگاه های استان پذیرش شده است.

وی با اشاره به اینکه مجوزهای لازم برای جذب پرستاران صادر شده است، گفت: آخر امسال یا سال آینده آزمونی برای پرستاران برگزار خواهد شد و این افراد به جامعه پرستاری تزریق خواهند شد که برای جذب پرستارانی که در ایام کرونا زحمت زیادی را برای بیماران کشیدند امتیازات ویژه ای قائل شده ایم.

 

انتهای پیام/