مرصاد نیوز 14:57 - 1401/09/11
آیت الله علماء در خطبه های نماز جمعه مطرح کرد؛

دشمن شیوه جعل و‌دروغ پردازی در پیش گرفته/منکر مشکلات جامعه نیستیم

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: امروز مهمترین شیوه دشمن شیوه جعل و دروغ است تا بتواند بر مغزها مسلط شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن توصیه همگان به پرهیزگاری و تقوای الهی اظهار داشت: آنچکه خانواده و جامعه را از بدیها حفظ می کند تقواست، بنابراین تقوا سرمایه ایی است که جایگزین ندارد.

وی افزود: فطرت ما فطرت توحید و بندگی است و خداوند تبارک و تعالی ما را جانشین خود در زمین قرار داده و از طریق کتاب راهنمای قرآن به ما بصیرت داده است.

آیت الله علما گفت: خداوند متعال 124 هزار پیغمبر را برای هدایت بشر فرستاده که ما از صراط مستقیم منحرف نشویم.

وی با اشاره به سخنان اخیر وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص تداوم اغتشاشات در ایران گفت: ما باید مراقبت کنیم، بصیرت داشته باشیم، همین بصیرت انقلاب را حفظ کرده است.

خطیب جمعه کرمانشاه گفت: ما منکر یک سری مشکلات در جامعه نیستیم باید این مسائل از جمله اشتغال، ازدواج و مسکن حل شود، اما باید حافظ قرآن و نظام اسلامی باشیم.

آیت الله علما در بخش دیگری از خطبه ها به 11 آذر سالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی اشاره کرد و گفت:  قيام ميرزا كوچک خان جنگلی از جمله نهضتهایی است كه با انديشه اسلامی و ضداستعماری شكل گرفت این بزرگمرد تاریخ سالها در مقابل دشمن ایستادگی کرد و اجازه نداد ارزشها خدشه دار شوند.

وی به 12 آذر روز جهانی معلولان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بسیاری از این افراد باانگیزه و تلاشی مضاعف قابلیت و توانمندی های خود را نشان میدهند و جزو نابغه ها هستند.

خطیب جمعه کرمانشاه در ادامه به 16 آذر روز دانشجو اشاره کرد و افزود: به فرموده رهبر معظم انقلاب دانشجو و دانشگاهیان قشر برگزیده جامعه هستند.

وی با بیان اینکه دانشجویان امید آینده کشور هستند، گفت: این قشر عزیز اجتماع باید با بصیرت در همه عرصه های علمی، فرهنگی و اجتماعی حضور پرشور داشته باشند.

آیت الله علما همچنین با گرامیداشت روز داوطلب که در تقویم 14 آذرماه به این عنوان نامگذاری شده، این روز را به داوطلبان و خیرین جمعیت هلال احمر تبریک گفت.

وی در ادامه به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با بسیجیان اشاره کرد و گفت: تقکر بسیجی موجب شکست نقشه های آمریکا در منطقه شده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با بیان اینکه بسیج یک فرهنگ، تفکر و یک گفتمان است، تصریح کرد: تفکر حاج قاسم، تفکر سپاه و سایر نیروهای نظامی امروز ایران باعظمت و مقتدر را ساخته است.

وی گفت: امروز مهمترین شیوه دشمن شیوه جعل و دروغ است تا بتواند بر مغزها مسلط شود. لذا ما باید مراقب باشیم. خصوصا جامعه دانشگاهی و دانش آموزان باید بصیرت داشته باشند. امام راحل 40 سال پیش دستور بسیج بیست میلیونی را صادر کرد چرا که چنین روزی را پیش بینی کرده بود.

آیت الله علما در ادامه با اشاره به اینکه صدای ملت ایران صدای رسایی است و در راهپیمای 13 آبان حضور باعظمت و بصیرت خود را نشان داد، گفت: بنابراین مردم بزرگ ترین سرمایه انقلاب و نظام اسلامی هستند و از نظر علم، فرهنگ، دانش در دنیا نمونه هستیم.

وی در بخش پایانی خطبه ها به 17 آذر سالروز شهادت حضرت صدیقه زهرا(س) اشاره کرد و گفت: این بانوی پاکدامن  كامل ترین و برترین الگو و اسوه برای زنان مسلمان جهان است كه امروز نیاز است زنان ما در همه امور از زهد، تقوا و عبادت گرفته تا همسرداری، ولایت پذیری و ایثارگری از این بانوی بزرگوار درس بگیرند.

 

انتهای پیام/