مرصاد نیوز 14:24 - 1401/09/13
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه خبرداد؛

آغاز طرح مشترک بازرسی از داروخانه های کرمانشاه

مرصاد نیوز: مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: گشت مشترک بازرسی از داروخانه ها با حضور بازرسین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

  • قهرمان شاهی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،  اظهار داشت: به دنبال ابلاغ نامه ای از سوی تعزیرات حکومتی گشت مشترک بازرسی از داروخانه ها با حضور بازرسین معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: از امروز مورخ سیزدهم آذر اجرای طرح گشت مشترک بازرسی از داروخانه ها با حضور اکیپهای بازرسی به صورت روزانه در استان کرمانشاه اجرا شده است‌.

به گفته مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه در بازرسی از داروخانه ها موارد احتکار و گران فروشی دارو بررسی خواهد شد.

شاهی خاطرنشان کرد: پرونده داروخانه های متخلف پس از ارجاع به کمیسیون ماده ۱۱ دانشگاه علوم پزشکی به منظور اعمال جریمه در تعزیرات حکومتی مورد بازرسی قرار می گیرد.

وی افزود: موردی از احتکار دارو در استان کرمانشاه گزارش نشده تنها یک پرونده احتکار سرم توسط یکی از بیمارستان ها در یک باب منزل کشف شد که ضمن تشکیل پرونده تخلف در دست رسیدگی قرار دارد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه گفت: داروهای عرضه شده توسط داروخانه ها از نظر قیمتی با نرخ های موجود در سامانه معاونت غذا و دارو مطابقت داده می شود اگر بیشتر باشد گرانفروشی محسوب خواهد شد.

شاهی تصریح کرد: مردم می توانند با مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طریق شماره های تماس ۱۳۵ و ۱۲۴ و سامانه پیامکی ۳۰۰۰۰۱۳۵ اطلاع رسانی کنند که بلافاصله مورد رسیدگی قرار می گیرد.

 

انتهای پیام/