مرصاد نیوز 11:27 - 1401/09/15
مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه:

کسب رتبه برتر شورای تحقیقات آموزش و پرورش کرمانشاه در کشور/ تجلیل از 41 معلم پژوهنده

مرصاد نیوز: مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: امسال شورای تحقیقات آموزش و پرورش استان در کشور رتبه برتر را کسب کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،سلمان محمدی امروز سه شنبه در آیین تجلیل از معلمان پژوهنده استان کرمانشاه با تجلیل از 41 معلم پژوهنده با بیان اینکه تحقیق و پژوهش جامعه را از جهل و نادانی می رهاند، اظهار داشت: مسئولین شاید فرصت مطالعه زیادی نداشته باشند و با توجه به اینکه یک مدیر همواره در حال تصمیم گیری است باید داده و اطلاعات خود را در اختیار داشته باشد که از این طریق به دست می آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه همواره نیاز به تحقیق و پژوهش برای کسب اطلاعات بیشتر وجود دارد، افزود: در آموزش و پرورش توجه ویژه به حوزه تحقیقات و پژوهش در اولویت قرار دارد و جلسات شورای تحقیقات در بالاترین سطح برگزار می شود.

این مسئول عنوان کرد: برای اولین بار در طول تاریخ آموزش و پرورش استان شورای تحقیقات این اداره کل رتبه اول در کشور را کسب کرد که این مهم حاصل تلاش همه همکاران ما در خانواده بزرگ آموزش  و پرورش است.

محمدی خاطر نشان کرد: باید بستر مناسبی برای فعالیت پژوهشگران و محققان مهیا شود تا حاصل پژوهش های خود را در سطح جامعه ببینند و این فرصت آنها را دلگرم خواهد کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه ادامه داد: اشاعه و کاربست یافته‌های پژوهشی در دستور کار قرار گرفته است که با اجرای آن هم تحقیقات در کتابخانه ها خاک نمی خورد و محققان نیز می توانند حاصل کار خود را در جامعه ببینند، که بسیار ارزشمند است.

این مسئول عنوان کرد: کارهای پژوهشی باید به سمت رفع نیازهای جامعه سوق داده شود چرا که فرصتی برای حل مشکلات جامعه است.

در این آیین از 40 معلم‌ پژوهنده استان و یک معلم پژوهنده برتر کشوری تجلیل به عمل آمد.