مرصاد نیوز 14:45 - 1401/09/18
آیت الله علما:

"شورای عالی انقلاب فرهنگی" هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد/ وحدت حاکم بر کشور در هیچ جای دنیا وجود ندارد

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به نقش شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: این شورا باید هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ،آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه، اظهار داشت: خداوند بالاترین کمالات را برای زنان قرار داده و در این راستادحضرت صدیقه کبری(س) را محور قرار داده است.

 وی با بیان اینکه چنین تفکری که زنان محور همه خيرات و برکات زن هستند باید بر دنیا حاکم شود، افزود: حضرت زهرا(س) ۱۱ فرزند تربیت کردند که محوریت هستی را بدست گرفته اند. 

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اینکه رسول اکرم(ص)، حضرت زهرا(س) را ام ابیها نامیدند، گفت: حضرت علی(ع) در آسمان و زمین همتایی نداشت و با آن جایگاه از حضرت زهرا(س) تجلیل می کرد. 

آیت الله علما با تاکید بر ضرورت توجه به موضوع جهاد تبیین، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) قبل اسلام و بعد اسلام هم به جهاد تبیین پرداختند و در این راستا به ۴۰ شاه، امپراتور و... نامه نوشتند و حقایق اسلام را بیان کردند. 

وی با بیان اینکه خداوند حضرت زهرا(س) را با وجود اینکه مخلوق است، هم وزن خود قرار داد، عنوان کرد: اگر ایشان نبودند هم کفوی برای حضرت علی(ع) نبود و حضرت ابراهیم(ع)، رسول اکرم(ص) و حضرت زهرا(س) اسوه های جهان خلقت هستند. 

خطیب جمعه کرمانشاه با گرامیداشت ۱۸ آذر سالروز معرفی عراق به عنوان متجاوز جنگی در زمان حکومت صدام توسط سازمان ملل و روز آغاز انتفاضه نخست مردم فلسطین علیه اسرائیل افزود: حکومتهای مسلمان می دانند که ملت های دنیا همراه با مردم فلسطین هستند و پرچم آن ها را نگه می دارند. 

امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه سازمان ملل روز ۱۹ آذر را به عنوان سالروز حقوق بشر اعلام کرد، گفت: به فرموده امام راحل الفاظ معانی خود را از دست داده اند زیرا امروز آمریکا مباحث حقوق بشر را در اختیار گرفته درحالی که خودش هرطور که بخواهد رفتار می کند و امروزه سازمان ملل، شورای امنیت و حقوق بشر کاره ای نیستند بلکه موضوع حقوق بشر در اختیار آمریکا قرار گرفته است. 

امام جمعه کرمانشاه ادامه داد: بیستم آذر سالروز شهادت آیت الله دستغیب امام جمعه شیراز، معلم اخلاق و شخصیتی بزرگ و تاثیرگذار در کشور است‌. 

آیت الله علما با اشاره به تلاش دشمنان در کاهش سرعت ایران برای پیشرفت، گفت: امروز مردم با وجود مشکلات گرانی و بیکاری در برابر آمریکا ایستاده اند؛ آمریکایی که از موشک ها و قدرت های نظامی جمهوری اسلامی ایران بیمناک است. 

وی با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با اعضای شورای انقلاب فرهنگی، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری این شورا باید هدایت فرهنگی کشور را بر عهده گیرد و مسائل را حل کند.

 نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: امام راحل به مدت یک سال دانشگاه ها را تعطیل کردند و خواستار اسلامی شدن این مراکز و انتخاب اساتیدی مطرح شدند. 

آیت الله علما گفت: اکنون در هیچ جای دنیا وحدت حاکم بر جمهوری اسلامی ایران وجود ندارد.