مرصاد نیوز 12:00 - 1401/11/02
زنگ دور دوم سفرهای استانی به صدا درآمده است؛

اعتبارات سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه در بلاتکلیفی بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی

مرصاد نیوز: دور دوم سفرهای استانی آغاز شده است اما انگار اعتبارات طرحهای اشتغالزایی دور اول سفر ریاست جمهوری به کرمانشاه در بلاتکلیفی بانکها به سر می برد!

 به گزارش  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آیت الله سید ابراهیم رئیسی " رئیس جمهور و اعضای هیات دولت در بیست و هشتمین سفر استانی خود روز پنجشنبه 23 تیرماه 1401 در ادامه سفرها وارد کرمانشاه شد.

در سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه ۱۰۰ طرح اقتصادی با اختصاص ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به تصویب رسیده که برآورد اشتغال این طرح‌ها نزدیک به ۱۰ هزار نفر اعلام شده است.

برای پیگیری اعتبارات این طرحها و اشتغالزایی تاکنون جلسات متعددی در کارگروه استان برگزار شده است. حال سوال این است با توجه به شروع دور دوم سفرهای ریاست جمهور تاکنون چه میزان از این اعتبار دریافت شده است؟

روز شنبه یکم بهمن ماه هجدهمین جلسه کارگروه اشتغال استانداری کرمانشاه به منظور بررسی طرح‌های اشتغالزایی مصوب سفر ریاست جمهوری و عملکرد دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل برگزار شد.

در این جلسه وحید محمدی سرپرست معاونت اقتصادی استانداری کرمانشاه با تاکید بر تسریع روند بررسی طرح‌ها در دستگاههای اجرایی و بانک‌های عامل اظهار کرد: سهل انگاری و کم کاری از هیچ دستگاهی پذیرفته نیست و با توجه به پتانسیل استان باید بتوانیم از تسهیلات اختصاص یافته سفر ریاست جمهوری به نحو احسن استفاده کنیم.

وی گفت: دستگاه‌های اجرایی تا مدت یک هفته مهلت دارند طرح‌های جایگزین را در سامانه ثبت و بانک‌های عامل باید این تسهیلات را تا پایان سال ۱۴۰۲ پرداخت کنند.

محمدی با اشاره به شروع دور دوم سفر ریاست جمهوری تصریح کرد: بایستی طرح‌های حذفی و جایگزین توسط دستگاههای ذی ربط طی مدت یک هفته بررسی شوند و طرح‌های کلان نباید خرد شوند.

طرحهای مصوب کشاورزی آماده است/ دو بانک عامل رسماً اعلام کردند که منابعی در سفر هیات دولت به استان کرمانشاه اختصاص پیدا نکرده است!

علی چاله چاله در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: قبل از سفر هیات دولت به استان کرمانشاه جلسات متعددی با متقاضیان سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بانکهای عامل برگزار شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان کرمانشاه افزود: پس از بررسی و شناسایی طرحها 31 طرح به کارگروه اشتغال استانداری استان با دبیری اداره کار، رفاه و امور اجتماعی  استان معرفی و تصویب شدند.

وی گفت: اعتبار پیش بینی شده برای این طرحها از محل منابع داخلی بانکها که در سفر هیات دولت مصوب شد 2 هزار و صد میلیارد تومان  با اشتغالزایی یکهزار و 859 نفر بود.  

چاله چاله با بیان اینکه دو بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید برای ارائه تسهیلات این طرحها در نظر گرفته شدند، خاطرنشان کرد: این دو بانک عامل رسماً اعلام کردند که منابعی در قالب طرح سفر هیات دولت به استان کرمانشاه اختصاص پیدا نکرده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد کمی از طرحها از محل سایر منابع و تسهیلات تکلیفی وام دریافت کرده اند، یادآوری کرد: سایر طرحهای کشاورزی که آماده هستند هنوز از محل منابع داخلی این دو بانک عامل که مصوب سفر هیات دولت بوده اند هنوز تامین اعتبار نشده اند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، دور دوم سفرهای استانی آغاز شده است اما انگار اعتبارات دور اول سفر ریاست جمهوری هنوز در بلاتکلیفی بانکها به سر می برد!