مرصاد نیوز 10:28 - 1401/11/06
معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر کرمانشاه:

هلال‌احمر کرمانشاه به بیش از هزار و 500 نفر امدادسانی کرد

مرصاد نیوز: معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر کرمانشاه گفت: در ماه گذشته جمعیت هلال‌احمر استان به بیش از هزار و 500 نفر در زمینه‌های مختلف امدادرسانی انجام داده است.

اکبر عیوضی درباره ماموریت‌های امداد و نجات در ماه گذشته در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد، اظهار داشت: در دیماه سالجاری امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه با انجام عملیاتهای امدادی در ۱۰۹ حادثه موفق به ارائه خدمات و امدادرسانی به بیش از هزار و ۵۰۰ نفر شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه افزود: ۷۵ مورد حوادث جاده‌ای، ۱ مورد حوادث شهری، ۶ مورد کوهستان، ۶ مورد حوادث آب گرفتگی و حوادثی از قبیل توفان و خدمات حضوری و… بوده‌اند که توسط عوامل امدادی این جمعیت در استان خدمات ارائه شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: در خصوص امدادرسانی به حادثه دیدگان و نجات مصدومین، امدادگران و نجاتگران موفق به انتقال ۵۰ نفر به مراکز درمانی شدند.

عیوضی در رابطه با وضعیت اسکان اضطراری مسافران و افراد در راه مانده افزود: بیش از ۷۰ نفر در این مدت در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر استان اسکان اضطراری داده شدند.

وی گفت: در این بازه زمانی به تعداد ۱۱۷ دستگاه خودرو گرفتار در برف و کولاک و همچنین به تعداد ۵ مادر باردار نیز امدادرسانی شده است.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر استان کرمانشاه همچنین در ماه گذشته ۹ نفر در حوادث مختلف جاده‌ای و طبیعی جان خود را از دست دادند.

وی خاطرنشان کرد: امدادگران در ۲۴ پایگاه امدادونجات بین شهری و مراکز شعب به صورت شبانه روزی مستقر و آماده خدمات‌رسانی به هموطنان هستند.

 

انتهای پیام/