مرصاد نیوز 13:37 - 1401/11/06
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

عقب‌نشینی کشورهای اروپا با موضع‌گیری مناسب جمهوری اسلامی ایران/ مردم منطقه به حضور سپاه برای شکست دادن تروریست‌ها افتخار می‌کنند

مرصاد نیوز: نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: به‌دنبال موضع خوب جمهوری اسلامی ایران، با اعلام وصول طرح اقدام متقابل در مقابل پارلمان و اتحادیه اروپا شاهد عقب‌نشینی کشورهای اروپایی بودیم.

محمد رشیدی در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، درباره اقدام پارلمان اروپا مبنی بر قراردادن سپاه در لیست گروه‌های تروریستی، اظهار داشت: این عکس‌العمل مدت زمان کوتاهی پس از اعدام جاسوس وابسته به کشور انگلیس رخ داد که حاکی از اهمیت از دست دادن مهره‌های حساس برای آنها است و به‌سرعت در مقابل آن واکنش نشان می‌دهند.

وی افزود: آنها با چنین عکس‌العملی می‌خواهند پیام حمایت از همه جاسوسان خود و جلوگیری از تضعیف‌شان را به آنها بدهند.

به‌گفته رشیدی پارلمان اروپا از جایگاه حقوقی چندانی برخوردار نیست  و در این راستا نیز اکنون کشورهای اتحادیه اروپا عقب‌نشینی و عنوان کردند تروریستی خواندن سپاه توسط پارلمان اروپا بار حقوقی دارد که به راحتی قابل اثبات نیست و بر مبنای آن باید دادگاه‌ کشورهای اروپایی علیه سپاه دادخواست ارائه دهند و پس از صدور حکم توسط قاضی، آن حکم تایید شود، پس به‌راحتی انجام نخواهد پذیرفت‌.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پارلمان اروپا جایگاه حقوقی ضعیفی نسبت به پارلمان‌‌های داخلی کشورهای اروپایی و حتی نسبت به اتحادیه اروپا دارد.

رشیدی تصریح کرد: موضع مذکور مربوط‌به پارلمان اروپا و نه اتحادیه اروپا است و پارلمان نیز فاقد آن جایگاه حقوقی حوزه اتحادیه اروپا و پارلمان کشورهای اروپایی است.

وی افزود: آنها نسبت به سپاه بغض و کینه دارند زیرا سپاه همه گروه‌های تروریستی آنها را که در منطقه فعال کرده‌ بودند شکست داد و نقشه‌هایشان را خنثی کرد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: سپاه نه‌تنها گروه تروریستی نیست بلکه ضدتروریستی است و تا امروز بزرگترین تروریست‌های جهان مثل داعش، النصره و القاعده را در منطقه منکوب کرده است.

رشیدی خاطرنشان کرد: کشورهای سوریه و عراق توسط داعش و گروهک‌های تکفیری محاصره شده بودند و تا مرز سقوط پیش رفتند که سپاه به‌صورت استراتژیک برای دفاع از مرزهای ایران و دفاع از جان ملت عراق و سوریه و لبنان وارد عرصه شد و گروهک‌های تکفیری و داعش را شکست داد و مکر آنها را خنثی کرد.

وی عنوان کرد: همه مردم منطقه می‌دانند که سپاه به مردم مظلوم، سفارت‌خانه یا ارگان‌ها و نهادهای کشورهای همسایه هیچ حمله تروریستی نداشته درنتیجه نمی‌توانند چنین برچسبی به سپاه بزنند.

رشیدی تصریح کرد: سپاه حامی مردم منطقه است و امروز مردم منطقه  به حضور سپاه برای شکست دادن تروریست‌ها افتخار می‌کنند.

وی عنوان کرد: به‌دنبال موضع خوب جمهوری اسلامی ایران، ارکان نظام و مجلس شورای اسلامی با اعلام وصول طرح اقدام متقابل در مقابل پارلمان و اتحادیه اروپا شاهد عقب‌نشینی کشورهای اروپایی بودیم.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از ۴۰ سال است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران، سپاه و نهادهای انقلابی در داخل نظام را تحریم کرده‌اند و به‌واسطه مواضع شفاف جمهوری اسلامی ایران در قبال ظلم اسرائیل و کشورهای مستکبر جهان نسبت به ملت‌های مظلوم منطقه از نظام ما نفرت دارند.

رشیدی با تاکید بر اینکه به سپاه افتخار می‌کنیم، اذعان کرد: همه مردم ایران سپاه را از خود ملت و ملت را جزئی از سپاه می‌دانند و البته این دو از هم جدا نیستند.

وی با اشاره به فرمایش بنیان‌گذار کبیر انقلاب مبنی بر اینکه اگر سپاه نبود کشور هم نبود، افزود: امروز باید بگوییم اگر سپاه نبود برخی از کشورهای مظلوم منطقه هم آسیب دیده بودند و بر اثر هجوم تکفیری‌های داعش و اسرائیل به نابودی کشیده می‌شدند.

رشیدی گفت: پرونده سفید و روشن سپاه برای جهانیان مشخص است و با این تحریم‌ها و اعمال نظرها خدشه‌ای به جایگاه سپاه در دنیا و ایران وارد نمی‌شود.

 

انتهای پیام/