مرصاد نیوز 14:11 - 1401/11/07
آیت‌الله علماء در خطبه‌های نماز جمعه:

اهانت به قرآن با شعار آزادی نشان می‌دهد هدف استکبار اسلام است

مرصاد نیوز: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه گفت: اهانت جنون‌آمیز به قرآن با شعار آزادی بیان نشان می‌دهد هدف حملات استکبار اسلام و قرآن است اما علیرغم توطئه استکبار قرآن روز به روز پرفروغ‌تر می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آیت‌الله مصطفی علماء نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن توصیه همگان به تقوای الهی اظهار داشت: اولیای الهی ما را به صراط مستقیم دعوت کرده‌اند، هر کس در کشتی انبیاء قرار گیرد و پرهیزکار باشد نجات پیدا خواهد کرد.

وی با بیان اینکه خداوند بدون اخلاق و تقوا عملی را نمی‌پذیرد، گفت: کارهای ما باید روح تقوا و اخلاق داشته باشد، تقوا ذکر خداست.

آیت‌الله علماء در بخش دیگری از خطبه‌ها به ده رجب سالروز ولادت حضرت جواد الائمه (ع) اشاره کرد و افزود: اگر چه ایشان عمر کوتاهی داشت اما در آن سن کم، شجاعت علمی و فقهی داشت.

خطیب جمعه کرمانشاه به ۱۲ بهمن سالروز بازگشت امام خمینی (ره) به وطن اشاره کرد و گفت: امام سال‌ها در زندان به سر برد و سختی کشید که اسلام زنده بماند و این همه برایش زجر کشید ما نباید این را فراموش کنیم این مسائل را رسانه‌های غربی به ما یادآوری نمی‌کنند ما خودمان باید چنین ایامی را گرامی بداریم.

وی گفت: زمانی که امام خمینی (ره) در پاریس بود ده‌ها مصاحبه داشت و اسلام و انقلاب را در پاریس معرفی کرد؛ اینکه مقام معظم رهبری دائماً راجع به جهاد تبیین می‌گویند که باید تبیین کنیم همین فرمایش اخیر ایشان بود همه اشخاص همه افراد باید تبیین کنند.

آیت‌الله علماء تصریح کرد: ما در هفته فجر قرار داریم این هفته، هفته قدر است باید دستاوردهای نظام اسلامی را به دنیا معرفی بکنیم.

وی تاکید کرد: در ایام دهه فجر از دوازدهم تا ۲۲ بهمن در دانشگاه‌ها توسط اساتید و معلم‌ها برای دانش آموزان و دانشجویان باید تبیین انجام دهیم که چه بودیم کجا بودیم و به کجا رسیده ایم.

خطیب جمعه کرمانشاه گفت: زمانی آمریکا و انگلیس ارباب این کشور بودند اینها اگر اکنون قرآن آتش می زنند نشان از ضعف و تهیدستی آن‌هاست. ۱۴۰۰ سال است که راجع به قرآن می‌نویسند و هنوز هم ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: معاندین که به قرآن توهین می کنند، سلمان رشدی‌ها را درست می‌کنند به جایگاه مقام معظم رهبری توهین می‌کنند به فرموده مقام رهبری اهانت جنون‌آمیز است.

وی گفت: این اهانت جنون‌آمیز به قرآن با شعار آزادی بیان نشان می‌دهد هدف حملات استکبار اسلام و قرآن است اما علیرغم توطئه استکبار قرآن روز به روز پرفروغ‌تر می‌شود.

خطیب جمعه کرمانشاه با بیان اینکه این اقدام سخیف قلوب همه مسلمانان حتی پیروان ادیان توحیدی را جریحه دار ساخته است، افزود: اگر قرآن نبود اسمی از پیامبران نبود، قرآن پیامبران اولوالعزم را زنده نگه داشته، قرآن ۱۴۰۰ سال است که از یک قدرتی و قوتی برخوردار است شماها کسی نیستید که به قرآن توهین کنید.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری که فرمود شماها از آینده می ترسید از آینده اسلام که شرق و غرب را گرفته و تدبیر مدیریتش اسلام است، گفت: به فرموده امام خمینی (ه) دشمنان از اسلام سیلی خورده اند.

آیت‌الله علماء گفت: تنها کسی که آمد و انقلاب را تشکیل داد و در ۸۰ سالگی گفت آمریکا نمی‌تواند هیچ غلطی بکند امام (ره) بود، امام با پشتوانه اسلام این حرف را زد.

وی با بیان اینکه دشمنان از اسلام می‌ترسند گفت: اسلام قدرتمند و با صلابت است.

خطیب جمعه کرمانشاه با اشاره به وظایف سازمان تبلیغات اسلامی، یادآور شد: یکی از وظایف سازمان تبلیغات رشد فکری است و خطاب به دانش آموزان گفت؛ سعی کنید رشد فکری اسلامی داشته باشید این کارساز است.

گفتنی است در پایان نمازجمعه، نمازگزاران در محکومیت اقدام سخیف دشمنان در توهین به مقدسات، تجمع اعتراضی برپا کردند.

 

انتهای پیام/