مرصاد نیوز 16:01 - 1401/11/07

شروع دوره تخصصی داستان نویسی «جلال آل احمد» در کرمانشاه+ تصاویر

مرصاد نیوز: دوره تخصصی داستان‌نویسی «جلال آل احمد» با برگزاری آزمون مقدماتی رسماً شروع به کار کرد و طی آن به مدت ۴ هفته متوالی کارگاه‌های حضوری و مجازی برای برگزیدگان دختر و پسر نوجوان برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، علی صفدری با تاکید بر ضرورت استفاده از دانش و تجربیات اساتید ملی این دوره تاکید کرد: این دوره به منظور توانمندسازی کودکان و نوجوانان استان برگزار گردیده و امیدواریم شروعی برای درخشش دوباره داستان‌نویسی استان باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: امروز جامعه ما نیاز به امید و نشاط دارد و یکی از مهم‌ترین راه‌های انتقال امید به جامعه تولید متن‌های خوب و جذاب است.

وی افزود: در یک نمایش طنز یا استند آپ کمدی، بخشی از جذابیت به اجرا بر می‌گردد، اما مهمترین قسمت داستان و سوژه‌ای است که در متن دنبال می‌شود و این از هنر نویسندگان است.

صفدری ادامه داد: ادبیات و داستان‌نویسی حوزه‌ای اثر گذار، ماندگار و جریان ساز است که برای توسعه مفاهیم ناب و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی باید به درستی از آن استفاده کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به اثرگذاری داستان و داستان‌نویسی گفت: تاکید بر نظام خانواده یکی از مهم‌ترین نکات در نگارش متون است و با دقت به این حوزه اثرگذاری فرهنگی را می‌شود دنبال کرد.

دوره تخصصی داستان‌نویسی «جلال آل احمد» طی روز‌های پنج شنبه و جمعه ۴ هفته متوالی به صورت مجازی و حضوری و در دو کارگاه مجزای پسران و دختران برگزار خواهد شد.

این دوره برنامه‌ای مشترک از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و کانون پرورشی و فکری کودکان و نوجوانان است.