مرصاد نیوز 14:48 - 1401/11/09

اجلاس مجمع بسیجیان در کرمانشاه برگزار شد

مرصاد نیوز: اجلاس مجمع بسیجیان استان کرمانشاه با حضور اعضای هیئت‌های اندیشه‌ورز در محل مجتمع بعثت برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، پیش از ظهر امروز اجلاس مجمع بسیجیان با حضور اعضای هیئت‌های اندیشه‌ورز استان کرمانشاه برگزار شد و طی آن برخی نخبگان و صاحب نظران با کارشناسی معضلات استان کرمانشاه به ارائه نتایج تحقیقات و راهکارهای مربوطه پرداختند.

پیگیر اجرای برخی از طرح‌های ارائه شده توسط کارگروه‌های مجمع بسیجیان هستیم

در ادامه اجلاس مجمع بسیجیان، سردار بهمن ریحانی؛ فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: گلایه‌هایی مبنی بر نداشتن ضمانت اجرایی برای طرح‌های ارائه شده وجود دارد اما این موضوع تکلیف نقادی را از ما ساقط نمی‌کند و البته نباید انتظار هم داشته باشیم که همه طرح‌ها مورد موافقت قرار بگیرد.

وی با برشمردن توفیقات علمی کشور، افزود: از سال 2008 شاهد رشد علمی در ایران بوده ایم به گونه‌ای که موفق به کسب رتبه نخست در منطقه و رتبه یازدهم در دنیا شده‌ایم.

سردار ریحانی با بیان اینکه در این مسیر کارشکنی‌های اداری وجود دارد،  تصریح کرد: پیگیر اجرای برخی از طرح‌های ارائه شده توسط کارگروه‌های مجمع بسیجیان هستیم.

ضرورت رفع دغدغه‌های بیکاری و فقر در کشور اسلامی

جلال منکرسی؛ رئیس مجمع بسیجیان استان کرمانشاه نیز در ادامه، اظهار داشت: هیئت اندیشه‌ورز در قالب تشکیل کارگروه‌هایی به بررسی مشکلات مبتلابه جامعه می‌پردازد.

وی با بیان اینکه بسیج همواره در خلأها ورود می‌کند، افزود: زمان جنگ بسیج به کمک نیروهای انتظامی، ارتش و سپاه شتافت و بعد  از جنگ نیز نسبت به انجام واکسیناسیون فلج اطفال اقدام کرد.

 منکرسی خاطرنشان کرد: هر جایی که دولت و نظام نیاز داشته، بسیج نقش‌آفرینی کرده است و امروز نیز شاهد ورود بسیج برای کمک به مدافعان امنیت و نیز عرصه‌های اقتصادی و تعاونی هستیم.

رئیس مجمع بسیجیان استان کرمانشاه گفت: باید دغدغه‌های تولید، بیکاری و فقر در این کشور اسلامی برطرف شود.

منکرسی با بیان اینکه تولید مبحثی عام است،خاطرنشان کرد: در عرصه‌های تولیدی باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از نتایج مقالات علمی دانشجویان مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد،خواستار صادرات‌محور شدن محصولات کشاورزی و صنعتی شد.

منکرسی گفت: در مبحث تولیدات عام، ممکن است حائز کسب رتبه‌های جهانی شده باشیم اما این موضوع زمانی عملیاتی می‌شود که منتج به نتیجه باشد.

وی با تاکید بر ضرورت کادرسازی در حوزه‌های مدیریتی، عنوان کرد: باید به‌جای افرادی که در سنین بازنشستگی قرار دارند نیروهای جوان به‌کارگیری شود.

منکرسی خاطرنشان کرد: مجمع بسیجیان دارای هفت کارگروه در مرکز استان و 74 کارگروه در سطح شهرستان‌ها است و تشکیل جلسات آن خروجی‌های خوبی داشته به گونه‌ای که طرح‌های آن در شورای برنامه‌ریزی استان ارائه شده است.

در پایان مراسم ضمن تنجلیل از طرح‌ها و گروه‌های برتر مجمع بسیجیان استان کرمانشاه، بیانیه این مجمع قرائت شد.

 

انتهای پیام/