مرصاد نیوز 20:22 - 1401/11/09
مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه خبر داد:

آموزش یک هزار و ۵۰۰ نفر در پروژه‌های نفت و گاز

مرصاد نیوز: مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه گفت: از سال آینده یک هزار و ۵۰۰ نفر در پروژه‌های نفت و گاز در فنی و حرفه‌ای کرمانشاه آموزش می‌بینند.

 عزیز نوری در گفتگو  با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد  اظهار داشت: از سال آینده یک هزار و ۵۰۰ نفر در پروژه‌های نفت و گاز در فنی و حرفه‌ای کرمانشاه آموزش می‌بینند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به انعقاد تفاهم نامه مابین وزارت نفت با سازمان فنی و حرفه‌ای و استانداری کرمانشاه افزود: این متقاضیان در ۵ رشته جوشکاری، لوله کشی صنعتی، برقکار صنعتی، ابزار دقیق ماشین آلات و نصب مکانیکی ماشین آلات آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

نوری گفت: متقاضیان با شرایط سنی ۲۰ تا ۴۰ سال با مراجعه به سایت maharat-kr. ir نسبت به ثبت نام در رشته‌های مورد علاقه خود ثبت نام کنند.

وی تصریح کرد: طبق این تفاهم نامه سه جانبه، اولویت بکارگیری نیرو در پروژه‌های نفت و گاز استان با افراد آموزش دیده فنی و حرفه‌ای در این دوره‌ها است و هدف آن نیز استفاده از نیروهای ماهر بومی ساکن در محل راه اندازی‌های پروژه‌های نفت و گاز در شهرستان هایی مثل سنقر، روانسر، اسلام آبادغرب و کرمانشاه است.

نوری گفت: اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان کرمانشاه در همه شهرستان ها یک مرکز ثابت و در مرکز شهر کرمانشاه نیز ۶ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای فعالیت دارد که آموزش های متناسب با نیاز متقاضیان درخواست بازار کار را انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه تنها داشتن مدرک کافی نیست، خاطرنشان کرد: فارغ التحصیلان دانشگاهی باید مهارت داشته باشند و بتوانند با این مهارت، علم را به ثروت تبدیل کنند.