مرصاد نیوز 11:10 - 1401/11/10
رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه:

200 دستگاه تاکسی در کرمانشاه نوسازی شد

مرصاد نیوز: رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه گفت: در سال‌جاری ۲۰۰ نفر از رانندگان تاکسی در شهر کرمانشاه نسبت به نوسازی خودرو اقدام کرده و خودروی جدید تحویل گرفته‌اند.

 محمدمهدی احمدی در گفتگو با  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به آغاز فرایند نوسازی تاکسی‌های فرسوده در سالجاری، اظهار داشت: در طرح تعویض خودروهای فرسوده تاکنون حدود ۲۰۰ نفر متقاضی جدید برای نوسازی خودرو تاکسی در کرمانشاه ثبت نام کرده اند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه افزود: رانندگان تاکسی که مدل ماشین آن‌ها از سال ۹۰ به پایین است می‌توانند در طرح تعویض خودروهای فرسوده شرکت کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نوسازی تاکسی‌های فرسوده مبتنی بر خودرو سمند و سورن پلاس است که قیمت نهایی آن ۲۷۴ میلیون تومان اعلام شده است، گفت: اسقاط تاکسی فرسوده در راستای کمک به معیشت رانندگان تاکسی و کم کردن فاصله میان قیمت خودروی قدیم و جدید است.

احمدی با اینکه خیلی از رانندگان تاکسی توان مالی برای پرداخت نقدی خودرو ندارند، گفت: با هماهنگی و پیگیریهای استانداری، درصدد ساز و کاری هستیم که تسهیلات کم بهره به این افراد تعلق بگیرد و نسبت به اسقاط تاکسی فرسوده خود اقدام کنند.

رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری کرمانشاه تصریح کرد: حدود ۷ هزار دستگاه تاکسی در شهر کرمانشاه تردد دارد که حدود ۷۰درصد آن‌ها فرسوده هستند.

به گفته وی در سالجاری ۲۰۰ نفر از رانندگان تاکسی در شهر کرمانشاه نسبت به نوسازی خودرو اقدام کرده و خودروی جدید تحویل گرفته اند.

احمدی یادآوری کرد: مدت زمان تحویل خودروی جدید به طور میانگین حدود ۴۵ روز تا ۳ ماه طول می‌کشد.

گفتنی است کیفیت ارائه خدمات به شهروندان، با کیفیت و فرسودگی تاکسی در ارتباط است و رفتار راننده تاکسی، متأثر از خودرو فرسوده و ایمنی خودرو نیز تحت تاثیر این فرسودگی است؛ بنابراین از مسئولان دولتی  انتظار می‌رود که در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی اقدام ویژه‌تری داشته باشد. بخشی از مشکلات و نارضایتی نیز ناشی از وضعیت تورمی است که در حوزه خودرو ایجاد شده و دولت و وزارت کشور باید تسهیلات ویژه‌تری برای تسهیل ناوگان تاکسیرانی ارائه دهند.

 

انتهای پیام/