مرصاد نیوز 17:25 - 1401/11/10
رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه مطرح کرد؛

پیش‌بینی بارش نسبتا سنگین برف و باران در کرمانشاه

مرصاد نیوز:رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه از پیش‌بینی بارش نسبتا سنگین برف و باران در کرمانشاه خبر داد.

سعید قاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: بر اساس بررسی آخرین نقشه های هواشناسی سامانه ای ناپایدار، جو استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار داده و موجب بارش برف و باران شدید در اکثر نقاط استان می‌شود.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به صدور هشدار قرمز، افزود: این هشدار به معنای وقوع حتمی سیلاب نیست بلکه برای آگاهی و آماده‌باش دستگاه‌های خدمت‌رسان و مردم اعلام شده است.

وی با بیان اینکه بارش‌ها در روز سه شنبه از نمود بیشتری برخوردار است، گفت: سامانه ناپایدار به تناوب باعث بارش نسبتاً سنگین باران و برف در سطح استان خواهد شد.

قاسمی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود بارش باران سبب آب گرفتگی و جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن مسیل‌ها شود.

وی ادامه داد: بارش در نواحی سردسیر و گردنه‌ها به‌شکل برف مشاهده می‌شود.

قاسمی ضمن توصیه به مردم و مسئولین برای رعایت نکات ایمنی، خاطرنشان کرد:  تیم‌های امدادی دستگاه‌های امدادرسان در گردنه‌های برفگیر استان کرمانشاه مستقر شوند.

وی گفت: با توجه به شدت بارش‌ها به همه مردم عزیز توصیه می‌شود که از ترددهای غیرضروری به‌خصوص در مسیرهای بین شهری و گردنه‌ها خودداری کنند و در صورت تردد تجهیزات زمستانی از جمله زنجیر چرخ را به‌همراه داشته باشند.

رئیس اداره پیش بینی هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به کاهش دما و بارش برف سنگین در ارتفاعات، توصیه کرد که کوهنوردان از صعود به ارتفاعات بپرهیزند.

 

انتهای پیام/