مرصاد نیوز 08:53 - 1401/11/17
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خبر داد:

افتتاح و کلنگ‌زنی چندین پروژه گردشگری استان کرمانشاه در دهه فجر

مرصاد نیوز: سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: در ایام دهه فجر امسال چهار پروژه در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

داریوش فرمانی در گفتگو با خبرنگار  شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اظهار داشت: در ایام دهه فجر امسال چهار پروژه در حوزه میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با اعتباری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری رسید.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه کارگاه بزرگ نخ‌ریسی در هرسین، پروژه پارک آبی در شهر کرمانشاه افتتاح شدند، افزود: بهره برداری و افتتاح رسمی از دو باب هتل بوتیک نیز در دست اقدام است.

وی افزود: واحد صنعتی کارگاه تولیدی نخ ریسی در شهرستان هرسین با اعتبار ۴۵ میلیارد ریال در این شهر افتتاح و به بهره برداری رسید که این طرح از محل اعتبارات بند الف تبصره ۱۸ به مبلغ ۳ میلیارد تومان تسهیلات دریافت کرده و برای بیش از ۲۰۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

فرمانی گفت: مجموعه تفریحی پارک آبی پاسارگاد با اعتبار ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تبصره ۱۸ پرداختی بانک توسعه تعاون افتتاح شد که برای ۷۰ نفر اشتغالزایی ایجاد کرده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه همچنین از کلنگ زنی دو پروژه توسعه گردشگری در شهرستان گیلانغرب نیز خبر داد.

فرمانی در ادامه با بیان اینکه صنایع دستی با وجود غنی بودن از فرهنگ کهن بومی و هنری و اقتصادی مکمل آثار تاریخی هستند که این صنعت برای تشویق و جذب گردشگران می‌تواند بسیار موثر باشد، افزود: نمایشگاه‌های صنایع دستی در شهرستان‌های کنگاور، صحنه، سرپلذهاب و کرمانشاه در ایام دهه فجر برپا شده است.

 

انتهای پیام/