مرصاد نیوز 12:41 - 1401/11/18
میانگین بارش در کرمانشاه بهبود یافت؛

زمستانی پربرکت برای کرمانشاهی‌ها

مرصادنیوز: طی هفته‌های اخیر شاهد نزول رحمت الهی و بهبود وضعیت بارش باران در استان کرمانشاه بوده‌ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، اگرچه استان کرمانشاه امسال پاییزی کم بارش را سپری کرد اما خوشبختانه از نیمه دی ماه وضعیت بارش بهبود یافت به‌گونه‌ای که اکنون میانگین بارش نسبت به مدت مشابه سال قبل از رشد پنج درصدی حکایت دارد هرچند که این بارش‌ها نسبت به دوره بلندمدت همچنان روندی کاهشی داشته است.

افزایش 5 درصدی میانگین بارش در استان کرمانشاه

نرگس حق‌پرست در گفتگو با خبرنگار مرصادنیوز، اظهار داشت: سامانه بارشی حاکم بر منطقه همچنان تا اواسط پنجشنبه جو استان کرمانشاه را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به‌تناوب سبب وزش باد و بارش برف و باران می‌شود.

وی افزود: شرایط ناپایدار طی ساعاتی از امروز و فردا در نیمه غربی و نواحی شمالی نمود بیشتری خواهد داشت.

حق‌پرست تصریح کرد: به‌دلیل نفوذ جریانات شمالی بارش علاوه بر نواحی سردسیر و گردنه‌های برف گیر به تدریج در مناطق معتدل به‌شکل برف مشاهده می‌شود.

کارشناس هواشناسی استان کرمانشاه گفت: وزش باد که امروز در برخی ساعات نسبتا شدید است، سبب نفوذ غبار به جو استان می‌شود.

به‌گفته حق پرست، غبار طی ساعاتی از امروز تا قبل از ظهر فردا در نواحی مرزی از نمود بیشتری برخودار است.

وی افزود: متوسط دمای هوا از فردا تا پایان هفته روندی کاهشی دارد و کاهش دما که شرایط را برای تشکیل مه به‌ویژه در اوایل روز و در مناطق سردسیر و معتدل فراهم می‌کند در روزهای جمعه و شنبه محسوس است.

حق‌پرست تصریح کرد: دمای هوای کرمانشاه امشب در سردترین ساعت به حداقل صفر و فردا در گرمترین ساعت به شش درجه سانتیگراد خواهد رسید و دمای هوای کرمانشاه نسبت به هوای امروز دو درجه خنک تر می‌شود.

وی درباره میزان آخرین بارش در استان کرمانشاه، افزود: از ابتدای امسال میانگین بارش درسطح استان به 179 میلی‌متر رسید که نسبت به سال زراعی  گذشته با عدد 170 ملی‌متر از رشد پنج درصدی حکایت دارد.

حق‌پرست خاطرنشان کرد: همچنین میانگین بارش نسبت به دوره بلندمدت با عدد 244 میلیمتر 27 درصد کاهش داشته است.

 

انتهای پیام/