مرصاد نیوز 12:57 - 1392/06/16

۴ توصیه برای استحکام ساختمان آجری شورای چهارم در برابر لرزه های احتمالی

مرصادنیوز: اعضای جدید با تمام اشتیاقی که در نشست خبری دیشب داشتند باید تیز بینانه تقویت و استحکام ساختمان آجری شورای اسلامی شهر کرمانشاه را در برابر برخی لرزه های احتمالی در دستور کار داشته باشند.

مسلم معین/ با اینکه پارلمان های محلی ایران از حدود ۸۰ روز پیش ساختار، شاکله و اعضای جدید خود را شناخته اند اما در واقع روز گذشته آغاز دوره جدید برای خدمت رسانی شوراهای اسلامی شهر ها و روستاهای کشور بود.

روزی که اعضای منتخب شوراها، انتخابات هیئت رئیسه را برگزار کردند و البته هم قسم شدند که خلف وعده نکنند.

DSC_0252

در این میان شورای شهر کرمانشاه نیز که با عبور از کمی دست انداز  به روز تحلیف رسیده بود هیئت رئیسه خود را شناخت و با برگزاری ضیافت شام شب گذشته در حضور خبرنگاران، تولد یک شورای جدید را جشن گرفت.

گرچه بعضی زرد نویسان به سیاق آنچه که فرا گرفته اند درست در روز مراسم تحلیف، فضا را آبستن حوادث جلوه دادند و سنگ اول را پیش پای مدیریت شهر انداختند اما به هر حال اعضای جدید با تمام اشتیاقی که در نشست خبری دیشب داشتند باید تیز بینانه تقویت و استحکام ساختمان آجری شورای اسلامی شهر کرمانشاه را در برابر برخی لرزه های احتمالی در دستور کار داشته باشند.

DSC_0206

در این راستا توجه به نکاتی چند ضروری به نظر می رسد:

۱٫ شوراها نقطه امید برای حل مسائل جاری و روزمره مردم شهر و روستایی است که معتمدین خود را برای آن برگزیده اند. در نظر داشتن این موضوع که همین مردم با همان چشمان امیدوار جزئیات عملکرد نمایندگان خود در اداره امور شهر را نظاره می کنند قطعا در تنظیم رفتار و نهایتا خروجی کارکرد شوراها موثر خواهد بود. در واقع اگر اعضای شورا این جمله را مادامی که توفیق خدمت دارند مرور کنند که  محدوده مسئولیت ما مجهز به لنز دوربین چشمان مردمی است که حق تمام نجابت های خود در عین کاستی ها را مطالبه می کنند، اجازه نخواهند داد که زمانی از مدت کوتاه مسئولیتشان صرف جدل های بیهوده بر سر اختلاف نظرها شود.

DSC_0234

۲٫ یکی از مظاهر افزایش سرمایه اعتماد عمومی در اداره کشور همین عملکرد شوراهای شهرهای بزرگ و کوچک و روستاهای دور و نزدیک است. سرمایه ای که مردم به برکت نظامی دمکراتیک به امانت نزد نمایندگان خود سپرده اند. داشتن دغدغه حفظ این سرمایه از سوی اعضای شورا که در واقع دغدغه وفاداری به نظام اسلامی است هم نکته مهمی برای تذکر همیشگی است تا فضای همکاری در جهت افزایش این سرمایه هر روز مساعد تر از دیروز باشد.

DSC_0198

۳٫ شوراها گام مهمی برای اجرای تام و تمام قانون اساسی جمهوری اسلامی است که نقش آفرینان عمده آن اعضای انتخاب شده با رای مردم در شوراها هستند. کسانی که علاوه بر ادای دین خود به مردم و نظام که در موارد بالا ذکر شد باید پایبندی خود را نیز به قانون اساسی در میدان عمل اثبات کنند. حرکت در چارچوب قانون، دفاع و تلاش برای تحقق حقوق قانونی مردم در استان و صیانت از حق شهر استراتژیک کرمانشاه در بعد ملی، عمل به وظایف قانونی و درنهایت پرهیز از اختلاف در راستای تحقق همه موارد باید همواره مد نظر شورای چهارم باشد.

DSC_0246

۴٫ این موضوع هم نباید مغفول واقع شود که هستند افراد و یا گروه هایی که با شایعه پراکنی و دروغ پردازی برای ایجاد اختلاف و فضای ملتهب ناخن به هم می سایند. بزرگنمایی برخی اختلاف نظرهای طبیعی از سوی کسانی که تنفس در هوای غبار آلود برای ریه های آنها مفید است موضوعی است که همیشه بوده و متاسفانه گاهی اوقات اثر مخرب خود را هم به جا گذاشته است. دوری از مواضع واکنشی نکته مهمی برای خنثی کردن این دست بحران آفرینی های احتمالی است که یقینا از سوی شورای جدید اعمال خواهد شد.

DSC_0245