مرصاد نیوز 10:54 - 1392/07/07
لطفا پیش از سفر به کرمانشاه با این سوالات پاسخ دهید؛

کلکسیون این عکسها و صوتها خدمت است؟ / واکاوی شناخت خادم به ملت به خواست خود آقای هاشمی

مرصادنیوز: در روزهای گذشته آیت الله هاشمی رفسنجانی با طرح کلید واژه های خادم و خائن و ضرورت شناخت آنها، مجالی را فراهم کرده است که می توان با استفاده از آن چندین پرسش را از ایشان مطرح کرد و پی برد که خادم کیست. این موضوع خواست رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از برخی از جوانانی بود که با وی دیدار کردند.

 

سرویس سیاسی پایگاه خبری مرصاد/ تردیدی نیست که در همه جوامع بشری عده ای از مردم قرارگرفتن در برخی سمت ها را تجربه می کنند و این موضوع همیشه مطرح شده است که راز سلامت کاری برخی افراد از اول تا آخر پذیرش یک مسئولیت و یا انحراف از راه سلامت توسط برخی افراد چیست؟

اصلا این سلامت و یا انحراف از آن به چه معناست. آیا فقط در عرصه های اقتصادی و مالی مطرح است و یا بد رفتاری با نظام و بد رفتاری در حق مردم هم از اقسام خیانت محسوب می شود؟

امیر المومنین علی علیه السلام می فرمایند: "خیانت به مملکت و بدرفتاری با نظام و مردم آبرو بر است". همچنین امیرالمؤمنین هنگامی که به حکومت رسید به بسیاری از مسئولان فرمود: مواظب باشید که همواره سلسله پیشنهادهایی وجود دارد که آبرو بر است".

خادم یا خائن

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام چند روز قبل در حضور پرشور جوانان در مراسمی جوانی را بهترین هدیه خدا به انسان‌ها دانست و گفت: "نقش دختران و پسران جوان در شهرهای بزرگ و کوچک و روستاهای دوردست در گرم کردن فضای انتخابات و تلاش آنان برای آگاه کردن خانواده‌ها و جامعه بسیار کارساز بود".

ایشان تشخیص و تمایز خادم و خائن را بسیار مهم دانست و با اشاره به برنامه‌های دولت برای انتخاب مدیران استانی و شهرستانی و نهادها و سازمان‌ها گفت: "نباید از خواسته عمومی جامعه غفلت و مردم را ناامید کرد. خائن یا خادم نیاز به تببین و توضیح دارد و نمیشود ذهن مخاطب را با یک حرف کلی به هر سمتی کشاند و از آن سوء استفاده کرد"

یک سوال اساسی از آقای هاشمی رفسنجانی این است تعریف شما از خادم چیست و کسی که خدمت می کند چه شاخصه هایی باید داشته باشد؟

1

طبق نص صریح فرمایش حضرت علی علیه السلام بد رفتاری با نظام و ممللکت در چه حیطه ای قرار می گیرد؟. باید این سوال را از رئیس مجمع تشخیص مصلحت پرسید که بد رفتاری با نظام و مردم شامل چه اقداماتی است؟

آیا برخی اقدامات نزدیکان شما در سال 88 و سکوت حضرتعالی که باعث حیرت و شگفتی است خدمت است؟!

سوال بعدی این است با توجه به اسناد متقن و عکس های موجود در این خبر که از خانواده شما منتشر شده و تقریبا آنها را نادیده گرفته اید مصداق خدمت به ملت است؟

2

فایزه هاشمی – تهران خرداد 88

3

فایزه هاشمی – تهران عاشورای 88

4

خانم عفت مرعشی – تهران 22 خرداد 88

خانم عفت مرعشی بعد از اینکه رای خود را به میر حسین موسوی داد در مصاحبه ای که تصویر آن در بالا آمده است گفت: "میر حسین موسوی برنده انتخابات است و اگر رای نیاورد یعنی تقلب شده بریزید بیرون! توی خیابون"

آقای هاشمی نامه نوشتن خود حضرتعالی به رهبری، دستور اغتشاش خیابانی توسط همسر شما، سازماندهی داخل کشور توسط دختر شما و هماهنگی ضد انقلاب خارج از کشور توسط آقازاده شما چه معنایی دارد؟

آیا شما در برابر مردم و خانواده های شهداء قرار گرفته اید؟

پیش از سفری که احتمالا به کرمانشاه خواهید داشت گوشه ای از این سوالات را به مردم غیور این استان که بمب ها و گلوله ها را از پا در آورده اند پاسخ دهید.

5

مهدی هاشمی در فایل صوتی  که در اختیار نیک آهنگ کوثر ضد انقلاب فراری ساکن اروپا بود با صراحت می گوید:

"تفاهم کردیم که همه نیروها باید متحد بشویم و جلوی نظام بایستیم".

او همچنین تأکید می‌کند که ‌"هنوز هم معتقدیم باید به رهبری فشار آورد. این هزینه‌اش از همه چیز کمتر است". کارهایی که من کرده‌ام، صد برابر بدتر از سخنرانی‌های شما‌ست و نظام هم می‌داند که من ‌چه کار می‌کنم. ‌اینها ‌می‌دانند اخلال‌هایی که در زمان رفتن رییس جمهور ‌‌به سازمان ملل ایجاد شد، کار من بوده است... البته من حرف‌های شما را  قبول دارم که آقای هاشمی باید فتیله را بالا بکشد. ما ‌هیچ امتیاز عملی الان نمی‌توانیم از رهبری بگیریم و خیالت راحت باشد نظام هیچ امتیازی الان به ما نمی‌دهد".

آقای هاشمی قطعا شما که تشخیص مصلحت را می دانید اما به نظر می رسد بهتر است تا گله مندی های خانواده های شهدا را پاسخ نداده اید به کرمانشاه سفر نکنید.