حسن هانی زاده کارشناس مسائل  غرب آسیا در گفتگو با خبرنگار مرصاد با بیان اینکه ترور سفیر روسیه در آنکارا دو نظریه کاملا متفاوت را مطرح ساخت، اظهار داشت:  نخست اینکه عامل ترور یکی از اعضای گروه ضد شورش پلیس ترکیه بوده و بعنوان عامل نفوذی برخی جریان های مخالف دولت رجب طیب اردوغان دست به این ترور زد و این یک انگیزه کاملا داخلی و مربوط به اختلافات جریان های داخلی-سیاسی ترکیه است؛ به ویژه اینکه اخراج شمار زیادی از افسران نیروهای مسلح، نظامیان، قضات و اساتید دانشگاه ها یک نوع نارضایتی هایی را در بدنه حاکمیت  ترکیه ایجاد کرد و اگر این مسئله روشن شود

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بحران سوریه نه در خود این کشور در منطقه غرب آسیا و تحولات منطقه ای تاثیرگذار است و همین مسئله باعث شده است تا آینده این کشور برای کشورهای غرب آسیا بسیار مهم تلقی شود.

 

این بحران در روزهای گذشته وارد فاز جدیدی شده است که این موضوع تحت تاثیر اقدامات آمریکا در این کشور است. هر چند که توافقی میان روسیه و آمریکا در خصوص سوریه حاصل شد اما اقدامات آمریکایی ها از جمله حمله به مواضع سوریه نشان داد که کماکان این بحران ادامه خواهد داشت.

 

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در خبری که آن را در صفحه شخصی خود در فیس بوک نیز منتشر کرد، خبر داد که روسیه نیروهای خود را در سوریه کاهش می دهد.

 

این اقدام جدای از چرایی صورت گرفتن آن، سوالاتی را در خصوص آینده سوریه را مطرح می کند که آیا این کاهش نیروها بر روند جنگ علیه تروریست ها تاثیر می گذارد یا خیر.

 

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، بر اساس اذعان کارشناسان، رابطه ایران و روسیه به خصوص در تحولات اخیر باعث به وجود آمدن شرایط جدیدی در منطقه شده که وزنه قدرت را به سمت جبهه مقاومت سوق داده است.

 

این مسئله باعث شده تا کشورهای حامی تروریسم و گروه هایی نظیر داعش و ... برای بر هم زدن این روابط از هیچ تلاشی فروگذار نکنند و بر همین اساس دست به انواع جوسازی های رسانه ای زده اند.

 

کلمات کلیدی

حسین شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، با اشاره به حضور ایران در نشست وین پیرامون سوریه اظهار داشت: حضور ایران درنشست وین به هیچ وجه به معنی کاهش حمایت های ایران از سوریه نیست و اصلا چنین چیزی حتی در عرصه نظر هم واقعیت ندارد و ایران با هماهنگی کامل با نظام سوریه در این نشست شرکت کرد.

 

کلمات کلیدی

ناظم دباغ در گفتگو با خبرنگار بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در خصوص درخواست بغداد از مسکو برای حضور نظامی در جنگ علیه داعش اظهار داشت: جنگ بر علیه داعش برای اقلیم کردستان بر همه چیز تقدم دارد چرا که داعش دشمن انسانیت و تمدن است و نه صرفا دشمن گروه و یا عده ای خاص.

 

وی افزود: به دلیل اینکه سرلوحه کار ما در اقلیم کردستان، نابودی داعش است لذا از هر دولتی که وارد این جنگ بر علیه آنها شود استقبال خواهیم کرد.

 

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، عراق و سوریه مدت هاست که با معضلی روبرو هستند و هر از چند گاهی اخبار ضد و نقیضی در خصوص پیشرفت این معضل و یا فروکش کردن آن شنیده می شود. معضل حضور تروریست های داعش در این مناطق و انجام اقدامات تروریستی متعدد موجب شده است که این 2 کشور غرب آسیا نتوانند مانند گذشته به راحتی امور خود را بگذرانند.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، حجت‌الاسلام حسن روحانی ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های بندر امیرآباد اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه حمل و نقل انجام شد.

 

وی تصریح کرد: حمل بار از بنادر 21 درصد و مسافرت‌های دریایی 53 درصد افزایش پیدا کرده است.

 

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: این موضوع نشان‌دهنده رشد و توسعه کشور است و در کنار واردات نیز صادرات مناسبی وجود دارد.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، لاوروف در مصاحبه با هفته نامه روسی «آرگیومنتی ایفاکتی» که امروز (چهارشنبه) انتشار یافت، خاطرنشان کرد: با تلاش ها و اقدام های مشترک مسکو، تهران و آنکارا، آتش بس بین ارتش سوریه و شماری از گروههای معارض مسلح برقرار و ساز و کار نظارت بر این پیمان ایجاد شده است.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین فردا از هفته هفتم رقابت های مقدماتی جام جهانی 2018 روسیه و از ساعت 16و30 در ورزشگاه آزادی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

 

تیم ملی فوتبال ایران بعد از شکست کره جنوبی و ازبکستان در هفته گذشته رقابت‌ها و پیروزی مقابل قطر فرار بزرگی را برای صعود به جام جهانی روسیه آغاز کرده و حالا برای اینکه خیال هواداران راحت شود چشم به 3 امتیاز  دیدار خانگی برابر چین دوخته است.

 

کلمات کلیدی

بررسی تاثیر مصطفی تاجزاده در انتخابات ۹۶ ؛

بازگشت "مهندس مشاور" به پروژه های انتخاباتی/ تجربه سناریوی حذف هاشمی در خدمت بقای روحانی

مرصادنیوز: بازگشت مجرم اصلی مهندسی آرا در انتخابات مجلس ششم (پروژه حذف هاشمی) و میدان داری او در کمپین انتخاباتی کاندیدای دولت می تواند حلقه مفقوده رسیدگی به تخلفات در انتخابات اخیر باشد.

پربازدیدها