به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، آمریکا پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ بالاخره روز جمعه آتش خود را به سمت سوریه گشود.

 

ارتش ایالات متحده آمریکا با تعداد قابل توجهی موشک پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را مورد حمله قرار داد.

 

این حمله ایالات متحده واکنش های متفاوتی را از سوی کشورهای مختلف به همراه داشت. کشورهای نزدیک به سیاست های ایالات متحده از این حمله حمایت کرده اند اما در این سو ایران و روسیه در مقابل آن واکنشی منفی داشته اند.

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، دومین فرمان مهاجرتی ترامپ صادر شد و بر اساس آن بار دیگر در اقدامی توهین آمیز ایرانیان از ورود به ایالات متحده منع شدند.

 

این دومین باری است که ترامپ فرمان مهاجرتی را صادر می کند. در اولین فرمان نام هفت کشور ایران، عراق‌، لیبی، سودان،‌ سومالی، سوریه و یمن در لیست ممنوعیت ها وجود داشت که این فرمان توسط یک قاضی فدرال تعلیق شد. دومین فرمان با این تفاوت صادر شده است که عراق در لیست نیست.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، یکی از حوزه های مهمی که بایستی همواره از سوی مسئولین مورد توجه قرار بگیرد توجه ویژه به تحرکات دشمن و اظهار نظرهای آنان است زیرا رفتار شناسی دشمن به عنوان یکی از داده های مورد استفاده در تصمیم گیری ها، حیاتی است.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، در روزهای آغازین فعالیت دونالد ترامپ در کاخ سفید بود که او در یک اقدام ضد ایرانی، ورود ایرانیان به خاک آمریکا را ممنوع اعلام کرد. در کنار ایرانیان نیز نام چند کشور دیگر نیز دیده می شود، اما مطرح شدن ایران از آنجایی اهمیت داشت که نام ایالات متحده و ایران پس از برجام مکرر آورده می شود.

 

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، ضدیت با ایران همواره یکی از سیاست های اصلی بسیاری از کشورهای اروپا در کنار ایالات متحده بوده است. این کشورها همواره سعی کرده اند تا در فرصت های گوناگون علیه جمهوری اسلامی ایران اقداماتی را انجام دهند تا به مردم و نظام لطماتی وارد شود.

 

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، یکی از اقدامات برخی از شیفتگان داخلی و خارجی برجام، تبلیغات گسترده برای تغییر وجهه آمریکا در ایران بود. این اقدام در ابعاد مختلفی صورت می گرفت و تلاش می شد تا اقدامات ضد ایرانی ایالات متحده در زیر بزک های آن ها، پنهان شود.

 

با این وجود هر چند که دولت دموکرات باراک اوباما نیز اقدامات متعددی در راستای سیاست ضد ایرانی خود انجام داد، اما بالاخره این دولت نیز به پایان عمر خود رسید و در روزهای گذشته جای خود را به ترامپ داد.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، یکی از تاکیدات منتقدان برجام از همان روزهای ابتدایی مطرح شدن این موضوع این بود که متن برجام و گفتگوهای مطرح شده میان طرف ایرانی و 5+1 بایستی شفاف به اطلاع مردم ایران برسد. اما آنچه که عملا از سوی دولت صورت گرفت به نوعی پنهان کاری و تاکید بر محرمانه بودن این مذاکرات بود.

 

این رویه موجب شد تا این شائبه به وجود بیاید که مواردی در مذاکرات مطرح شده است که برخلاف خواست ملت ایران و خطوط قرمز نظام است.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد، چشم امید دولتی ها به برجام به صورتی است که در صورت لغو آن عملا دولت نشان داده است که دیگر برنامه ای برای ارائه نخواهد داشت. بر همین اساس است که از همان ابتدای دولت یازدهم دولتی ها تاکید فراوانی بر توافق هسته ای داشتند.

 

با این وجود پس از گذشت ماه ها از توافق هسته ای و مشخص شدن ماهیت  ضد ایرانی طرف آمریکایی حتی برای خود حامیان برجام، دولتی ها کماکان بر حمایت از برجام تاکید دارند.

 

کلمات کلیدی

به گزارش شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، تمدید تحریم های 10 ساله علیه ایران یکی از اقداماتی است که موجب نقض صریح برجام شده است و این در حالی است که پیش تر منتقدان برجام این موضوع را پیش بینی کرده بودند.

 

با این وجود هر چند که دولتی ها و شخص حسن روحانی پس وضع تحریم ها و مشخص شدن ماهیت واقعی ایالات متحده، اعلام کرده اند که برجام نقض شده است اما گویا اعتماد بیش از حد به آمریکا موجب شده است که این کشور پا را از این فرا تر بگذارد.

 

کلمات کلیدی

به گزارش سرویس بین الملل شبکه اطلاع رسانی مرصاد، عدم پایبندی طرف غربی به اهداف برجام که یکی از آن ها لغو تحریم ها بود در ماه های اخیر نشان داد که پیش بینی های مطرح شده پیش از اجرایی شدن آن در خصوص بدعهدی آمریکا درست است.

 

بر اساس آنچه که منتقدین بیان می کردند، آمریکا هیچ گاه از هدف خود یعنی ضربه زدن به ملت ایران از طریق تحریم ها دست نخواهد کشید که این موضوع به خوبی در روزهای اخیر قابل مشاهده است.

 

کلمات کلیدی

بررسی تاثیر مصطفی تاجزاده در انتخابات ۹۶ ؛

بازگشت "مهندس مشاور" به پروژه های انتخاباتی/ تجربه سناریوی حذف هاشمی در خدمت بقای روحانی

مرصادنیوز: بازگشت مجرم اصلی مهندسی آرا در انتخابات مجلس ششم (پروژه حذف هاشمی) و میدان داری او در کمپین انتخاباتی کاندیدای دولت می تواند حلقه مفقوده رسیدگی به تخلفات در انتخابات اخیر باشد.

پربازدیدها