مرصادنیوز: رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه اصلاح‌طلبان همیشه خودشان را جزیی تاثیرگذار از حاکمیت می‌دانند، گفت: فراکسیون امید به هیچ یک از وزرا چک سفید امضاء نمی‌دهد.
مرصادنیوز: رئیس فراکسیون امید با اشاره به این که اگر به جای پست وزارت، معاونت اولی رئیس‌جمهوری به وی پیشنهاد می‌شد، آیا آن را می‌پذیرفت، گفت: اگر پیشنهاد می‌شد در آن صورت فکر می‌کردم.
مرصادنیوز: اصلاح طلبان و دولتی ها در مسئله انتخاب رئیس مجلس دچار دوگانگی شده اند چراکه از اردوگاه دولتی ها خبر می رسد گرایش رئیس جمهوری بیشتر به سمت علی لاریجانی است و در مقابل اصلاح طلبان قصد دارند با تغییر دیدگاه روحانی، محمد رضا عارف را به عنوان گزینه اصلی لیست امید و اصلاح طلبان انتخاب کنند.
مرصادنیوز: رد صلاحیت نامزدهای حضور در مجلس شورای اسلامی پس از برگزاری انتخابات، امری مسبوق به سابقه بوده و بر خلاف دور فعلی، هیچگاه موجب جنجال های سیاسی نشده است حال سماجت دولت در این رابطه تامل برانگیز است.
مرصادنیوز: فهرست کاندیداهای اصولگرا در سراسر کشور برای مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی توسط تشکیلات استانی اصولگرایان منتشر شد.
مرصاد نیوز: مناظره انتخاباتی سید سعید حیدری طیب و احمد صفری ۲ کاندیدای راه یافته به دور دوم انتخابات مجلس در کرمانشاه به دلیل عدم حضور یکی از کاندیداها لغو شد.
مرصادنیوز: رئیس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: آماده برگزاری دور دوم انتخابات در ۲ حوزه شهرستان کرمانشاه و سنقر و کلیایی هستیم.
مرصادنیوز: فرماندار شهرستان کرمانشاه گفت: مرحله دوم انتخابات مجلس دارای حساسیت ویژه و مهمی است که در این راستا رعایت قانون بایستی در اولویت همگان باشد.
مرصادنیوز: مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۱ استان و در ۵۶ حوزه انتخابیه برای کسب ۶۹ کرسی مجلس ۱۰ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود.
مرصادنیوز: در این رقابت‌ها، روحانی و متحدانش به مردم گفتند که توافق هسته‌ای گام اول برای ارتقاء جایگاه سیاسی و اقتصادی ایران در جهان بود و این انتخابات گام دوم آن محسوب می‌شود. حالا عرصه در دست دولت و طرفداران آن است تا وعده‌هایی را که برای توافق هسته‌ای دادند، اجرایی کنند.

مرصاد بررسی می‌کند

انبار پرویزخان یا گلوگاه رانت؟!

مرصادنیوز: انبار مرز پرویزخان ظاهرا به یکی از گلوگاه‌های تولید رانت در این مرز تبدیل شده و کارگران فعال در این پایانه به این موضوع معترض شده اند.

پربازدیدها